вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna szybko się eksploatują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od właściwego i starannego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i dekoracji płotów z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ów wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji dlatego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий